fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Nadal kupujemy cegły i narzędzia

Rzeczpospolita
• Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych we wrześniu 2009 r. były o 10 – 15 proc. wyższe niż przed rokiem, a zarazem prawie o około 10 – 15 proc. wyższe niż w sierpniu 2009 r. Można więc wnioskować, że popyt na rynku utrzymuje się na wysokim poziomie.
• We wrześniu 2009 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem, najbardziej staniały materiały ścienne ceramiczne (minus 11 proc.), zauważalnie silikaty (minus 3,7 proc.), a o mniej niż 1 proc. gazobetony, izolacje termiczne i chemia budowlana. • Ceny pokryć i folii dachowych, rynien się nie zmieniły.
• Wzrosły natomiast ceny suchej zabudowy wnętrz – o 2,9 proc., izolacji wodochronnej –o 1,4 proc. oraz o mniej niż 1 proc. ceny narzędzi i sprzętu budowlanego, drewna i materiałów drewnopochodnych oraz stolarki otworowej, parapetów. • – Dane GUS nie są jednak optymistyczne. W okresie od I do VIII 2009 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, ogółem wydano o 23,6 proc. mniej pozwoleń na budowę mieszkań, a w kategorii mieszkania w budownictwie indywidualnym – mniej o 9,7 proc. Natomiast w kategorii mieszkania ogółem spadek wyniósł 25,4 proc., a w budownictwie indywidualnym – minus 8,8 proc – mówi Marzena Mysior-Syczuk z Grupy PSB. W konsekwencji zapotrzebowanie na materiały budowlane spadnie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA