fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

W ostatnich chwilach

AFP
Hospicjum Saint John w Denver zapewnia swoim pacjentom wciąż niezbyt popularną metodę umilania trudów starości i choroby - kontakt ze zwierzętami.
[wyimek][b]Masz uwagi?[link=http://blog.rp.pl/zwierzeta/2009/10/12/w-ostatnich-chwilach/" "target=_blank]Skomentuj na blogu[/link][/b] lub napisz list na [mail=zwierzetailudzie@rp.pl]zwierzetailudzie@rp.pl[/mail][/wyimek]
[link=http://www.rp.pl/galeria/2,1,376224.html]Obejrzyj zdjęcia[/link] Hospicjum w Denver to jedna z dwóch instytucji tego typu w USA, która zajmuje się przede wszystkim najstarszymi pacjentami w terminalnych fazach rozmaitych schorzeń. Obecnie przebywa tam około 200 osób. Hospicjum przyjmuje także tych, którzy nie są w stanie płacić za pobyt, ale większość pacjentów jest objęta opieką Medicare lub Medicaid.
Pacjentom zapewnia się kontakt ze zwierzętami, ponieważ zaobserwowano, że szczególnie w przypadku ludzi starych powoduje to poprawę jakości życia, zmniejszenie poczucia samotności i uspokojenie. Na zdjęciach pacjenci z gołębiami, które przywozi do ośrodka terapeuta Tom Loux. Kontakt z ptakami to część terapii prowadzonej z udziałem zwierząt.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA