fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Hazard i inne problemy

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Paweł Majewski
Podhalański biznesmen Andrzej Stoch zamieszany w aferę hazardową ma również inne kłopoty. Chodzi o nieprawidłowości w Agencji Mienia Wojskowego.
Nazwisko Andrzeja Stocha pojawia się w stenogramach z podsłuchów opublikowanych przez "Rz". Pod koniec sierpnia dzwonił do Ryszarda Sobiesiaka pytając go o wyniki spotkania szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim.
Od czterech lat toczy się śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego i działania na szkodę Skarbu Państwa. Stoch w 2004 roku w niejasnych okolicznościach przejął od Agencji lotnisko w Rudnikach pod Częstochową oraz atrakcyjną działkę w okolicy dworca PKP w Krakowie.
Warszawska prokuratura mimo długiego postępowania nie zdecydowała się jeszcze na postawienie komukolwiek zarzutów. - Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciw komukolwiek. Pan Andrzej Stoch był przesłuchiwany przez prokuraturę jako świadek - mówi rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk. Stoch kilkakrotnie stawał przed sądem w związku z uchybieniami w prawie budowlanym. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nie udziela informacji w tej sprawie ze względu na instytucję zatarcia.
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA