fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatek dochodowy

Jakie korzyści może mieć firma z leasingu

www.sxc.hu
Nie zawsze łatwo jest uzyskać kredyt na działalność gospodarczą.
Zazwyczaj, aby go dostać, musisz dysponować odpowiednim majątkiem. Poza tym musisz wykazać, że będziesz w stanie go spłacić. W leasingu masz znacznie mniej formalności. Firma leasingowa nie musi od ciebie wymagać zabezpieczenia, bo przedmiot leasingu jest jej własnością w trakcie leasingu.
Po zakończeniu umowy, w zależności od zawartych w niej ustaleń, leasingowany samochód, maszyna przechodzą na twoją własność albo możesz je wykupić, nawet za symboliczną złotówkę. Gdybyś taki przedmiot wynajmował, to nie miałbyś możliwości tak taniego jego kupna. Nabywając go za własne środki, ograniczasz możliwości wykorzystania ich na inne cele związane z działalnością gospodarczą. Dysponując ograniczonymi zasobami finansowymi, możesz leasingować znacznie więcej środków trwałych, niż gdybyś chciał je kupić.
Umowa najmu, w odróżnieniu od umowy leasingu, nie przewiduje, że staniesz się właścicielem wynajmowanej rzeczy. Również z podatkowego punktu widzenia leasing może być znacznie korzystniejszy od zakupu na kredyt czy najem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA