fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Miłości małe i duże

Teksty Agnieszki Osieckiej wciąż inspirują młodych wykonawców
Fotorzepa, Michał Sadowski MS Michał Sadowski
Agnieszka Osiecka wciąż inspiruje. Po jej piosenki sięgają kolejni młodzi ludzie, szukając w nich recepty na swoje smutki, przekazując nimi niezgodę na jakiś stan rzeczy czy opisując skomplikowany świat małych i dużych miłości. Teraz mamy znów okazję, by się przekonać, jak sobie z tym radzą.
Finał konkursu, do którego w tym roku przystąpiło 143 uczestników, rozpocznie sobotni koncert w Studiu Polskiego Radia. O godz. 19 zaprezentuje się 11 wyłonionych w dwuetapowych przesłuchaniach laureatów. Oceni je jury w składzie Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Teresa Drozda, Krzysztof Kolberger, Mateusz Pospieszalski, Andrzej Strzelecki i Katarzyna Zielińska. Uczestniczyć w tym wieczorze można jednak jedynie, zdobywając wejściówki rozdawane na antenie radiowej Trójki.
W niedzielę czekają nas dwa koncerty na Novej Scenie Teatru Roma. O godz. 18 rozpocznie się występ Chóru Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego, podczas którego usłyszymy nie tylko utwory głównej bohaterki imprezy, ale i Jeremiego Przybory. Trudno sobie wyobrazić lepszy poetycki duet. A o godz. 21 spotkamy się z Andrzejem Poniedzielskim i ośmioma laureatkami pierwszych nagród poprzednich edycji konkursu. Kulminacyjnym punktem „Pamiętajmy o Osieckiej” będzie prowadzony przez Magdę Smalarę i Magdę Umer koncert galowy (zacznie się w poniedziałek o godz. 19 na głównej scenie Romy). W pierwszej części wysłuchamy laureatów i poznamy werdykt jury. W drugiej zaś wystąpi Soyka Kwintet, który przedstawi m.in. muzykę do nieśpiewanych dotąd wierszy poetki. I kolejny raz okaże się, że twórczość Agnieszki Osieckiej wciąż jeszcze może nas zaskoczyć.
[i]XII Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”, Teatr Roma, ul. Nowogrodzka 49, bilety: 15 i 45 zł (niedziela), 20, 50, 65 i 75 zł (poniedziałek), rezerwacje: [link=http://www.teatrroma.pl]www.teatrroma.pl[/link], niedziela (11.10), godz. 18 i 21, poniedziałek (12.10), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA