Czy skracać zawarte umowy

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
[b]Firma podpisała z kobietą umowę o pracę na czas określony od 13 maja 2009 r. do 13 listopada 2011 r. W chwili jej zawierania strony nic nie wiedziały o ustawie antykryzysowej i o tym, że umowa powinna trwać nie więcej niż 24 miesiące, począwszy od 22 sierpnia br. Czy teraz powinny ją skrócić do 21 sierpnia 2011 r. w formie aneksu?[/b]Teoretycznie nie mają takiego obowiązku, jednak powinny to zrobić – tak zaleca [link=http://www.rp.pl/artykul/367087.html?preview=tak]Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej w stanowisku z 18 września 2009 r.[/link]W świetle art. 13 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=320785]ustawy antykryzysowej[/link] pracodawca może jedną osobę zatrudniać na czas określony maksymalnie 24 miesięcy bez względu na to, ile podpisze z nią w tym czasie angaży.Zgodnie z art. 35 ustawy antykryzysowej zasada ta dotyczy również umów okresowych podpisanych przed dniem jej wejścia w życie, czyli przed 22 sierpnia 2009 r.MPiPS inter...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL