fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zarząd HTL-Srefy sprzeda akcje spółki

Andrzej Czernecki, prezes i największy udziałowiec HTL-Strefy za sprzedaż 39,79 proc. akcji HTL-Strefy otrzyma ponad 352 mln zł.
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Andrzej Czernecki, prezes i największy udziałowiec HTL-Strefy za sprzedaż 39,79 proc. akcji HTL-Strefy otrzyma ponad 352 mln zł.
Dyrektor generalny Wojciech Wyszogrodzki za 7,74 proc. udziałów otrzyma 68,55 mln zł. Oprócz członków zarządu do sprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez fundusz zobowiązał się również fundusz Noryt N.V. kontrolujący 30,32 proc. kapitału.
Jest zatem pewne, że Terantium Investments ze szwedzkiej grupy funduszy EQT, który wzywa do sprzedaży 100 proc. akcji producenta urządzeń medycznych, skupi co najmniej 77,76 proc. udziałów. Łączna wartość transakcji może wynieść 885,6 mln zł netto. Fundusz chce wycofać spółkę z giełdy.
Szwedzi oferują 13,71 zł za papier. To jedynie 2,7 proc. powyżej wczorajszej ceny walorów HTL-Strefy. Dziś o godz. 11:15 na giełdzie akcje ozorkowskiej spółki wyceniono na 13,54 zł. - Od dłuższego czasu interesujemy się działaniami HTL-Strefy i uważamy, że EQT może udzielić spółce wsparcia stwarzając jej szersze perspektywy rozwoju. We współpracy z zarządem i pracownikami będziemy chcieli przyspieszyć rozwój HTL-Strefy, zarówno na istniejących, jak i nowych rynkach. Będzie to wymagało znacznych inwestycji, które wynikają z naszej strategii działań - Informuje Piotr Czapski, Partner w EQT Partners, wyłącznego doradcy EQT w Polsce. W wyniku wezwania EQT dokona pierwszej inwestycji w Polsce oraz przeprowadzi największą transakcję przejęcia większościowego pakietu spółki publicznej w Polsce w 2009 r. Wezwanie ruszy 28 października i potrwa do 26 listopada 2009 r. włącznie. Na dzisiejszej konferencji prasowej zarząd HTL-Strefy się nie pojawi. O planach związanych z rozwojem firmy opowiedzą za tydzień podczas spotkania z dziennikarzami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA