Sędzia sportowy nie jest przedsiębiorcą

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Osoba prowadząca zawody nie wykonuje działalności gospodarczej
Tak wynika z [b]pisma Ministerstwa Finansów (nr DD2/033/54/KOI/09/DD-370)[/b] opublikowanego w ostatnim Biuletynie Skarbowym.Zgodnie z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=2A3B2AF439A1DFFC7D5398229ACF5938?id=178807]ustawą o sporcie kwalifikowanym[/link] sędzią może być osoba, która ma licencję przyznaną przez polski związek sportowy. Otrzymywane przez nią wynagrodzenie to przychód z działalności wykonywanej osobiście, o którym mówi art. 13 pkt 2 ustawy o PIT.Przepis ten wymienia m.in. przychody sędziów z prowadzenia zawodów sportowych.Zdaniem Ministerstwa Finansów oznacza to, że nie mogą one być rozliczane w ramach działalności gospodarczej. Zgodnie z jej definicją zawartą w art. 5a pkt 6 ustawy o PIT jest to bowiem działalność zarobkowa prowadzona we własnym imieniu, w sposób zorganizowany i ciągły, z której przychody nie są zaliczane m.in. do przychodów z działalności wykonywanej osobiście.Ministerstwo przypomniało też, że do przycho...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL