fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Opel zamknie zakłady w Anglii i Belgii?

Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Związkowcy brytyjscy podejrzewają Magnę o chęć przeniesienia produkcji z Luton do Rosji. A rząd Niemiec uważa, że zakład w Antwerpii jest skazany na likwidację
Związek zawodowy Unite z Vauxhalla podejrzewa, że Magna zamierza przenieść produkcję furgonetek z Luton do grupy GAZ Olega Deripaski – poinformował „FT”. Według związku Magna nie dała gwarancji, że Luton będzie produkować auta po 2013 r., gdy wygaśnie umowa o wspólnej produkcji z Renault. Magna zaprzeczyła tej informacji. – Nie zakładamy w biznesplanie przenoszenia produkcji do Rosji, a sytuacja załogi w Luton nie będzie gorsza niż za czasów GM, który też nie złożył zobowiązania poza 2013 rok – stwierdzili Kanadyjczycy w oświadczeniu.
Z kolei „Der Spiegel” przytoczył opinię rządu w Berlinie, że fabryka Opla w Antwerpii nie ma ekonomicznej przyszłości w odróżnieniu od czterech zakładów w Niemczech. Obecnie Antwerpia jest fabryką o najmniejszej wydajności. Magna musi zwolnić 11 tys. ludzi spośród 45,7 tys. pracujących obecnie dla Opla w Europie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA