fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Stenogramy jutro w prokuraturze

Paweł Majewski
Jutro warszawska Prokuratura Okręgowa otrzyma od CBA uzupełnienie akt śledztwa dotyczącego afery hazardowej.
CBA na dostarczenie tych materiałów do prokuratury miało czas do 15 października. - Zrobimy to wcześniej - zapewnił "Rz Online" Temistokles Brodowski, rzecznik instytucji.
Jego zdaniem to od prokuratury zależy to czy i kiedy zostaną one upublicznione. Chodzi o materiały operacyjne zebrane przez Biuro w toku akcji dot. afery hazardowej, pierwotnie z zawiadomieniem o podejrzeniu przestępstwa CBA przekazało Prokuratorowi Generalnemu tylko analizy "materiałów zgromadzonych w toku kontroli operacyjnej".
[srodtytul] Była "mizeria", ale kazał się zająć[/srodtytul] Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma powiedział, że czynności wyjaśniające w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych już trwają. Zaznaczył, że ujawni materiały z podsłuchów CBA jak tylko je otrzyma. Czuma powiedział, że powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego otrzymał 21 września od Mariusza Kamińskiego z CBA. Wcześniej nic nie wiedział o tej sprawie. Mimo, jak to określił, "mizerii" tych dokumentów, natychmiast, jeszcze przed artykułem w "Rzeczypospolitej" skierował sprawę do prokuratury. Minister stwierdził, że w materiałach CBA brak jest źródłowych informacji, pełnego stenogramu i brak nośnika, na którym nagrano podejrzewanych.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA