fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Weronika postanawia umrzeć ***

Kadr z filmu Weronika postanawia umrzeć
materiały prasowe
Traktowany z lekceważeniem przez krytyków i literatów, uwielbiany przez czytelników Paulo Coelho sprzedał już ponad 100 milionów egzemplarzy książek.
Często zarzuca się im przedstawianie uproszczonej wizji świata, a nawet tani, terapeutyzujący dydaktyzm. Obok rodaków pisarza równie gorąco kochają Polacy. Pewnie dlatego polską premierę adaptacji napisanej przez Coelho 12 lat temu powieści wyprzedziła tylko brazylijska.
Emily Young – dla której „Weronika postanawia umrzeć“ była drugim projektem fabularnym – odżegnuje się od wszelkiej czułostkowości. Przed realizacją filmu nie znała twórczości Coelho, co umożliwiło jej świeże spojrzenie. Otrzymaliśmy frapującą opowieść o pięknej kobiecie, która decyduje się odebrać sobie życie. Odratowana ląduje w prywatnej klinice psychiatrycznej, gdzie się dowiaduje, że został jej tydzień życia. Sarah Michelle Gellar dobrze się spisała w trudnej roli tytułowej. Sekunduje jej świetny David Thewlis jako psychiatra. Chłodnym okiem – jak zrobiła to Emily Young – chyba najlepiej spoglądać na Coelho.
[i]USA 2009, reż. Emily Young, wyk. Sarah Michelle Gellar, Jonathan Tucker[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA