fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Przejmuj albo znikaj

Akcje Xstraty, międzynarodowej grupy wydobywczej z siedzibą w Szwajcarii, taniały wczoraj w Londynie o 6 proc., choć ostatecznie spadek wyniósł 2,12 proc. do 853,5 pensa.
Powodem było ultimatum brytyjskiej Komisji ds. Przejęć, która dała Xstracie czas do 20 października na przedstawienie ostatecznej propozycji przejęcia konkurencyjnego Anglo American.
Połączenie obu koncernów zaowocowałoby powstaniem największego na świecie producenta cynku, platyny i węgla energetycznego. Utworzona w ten sposób firma miałaby kapitalizację ok. 80 mld dolarów. Xstrata zaproponowała Anglo American fuzję jeszcze w czerwcu. Miała być ona przeprowadzona „na równych prawach”, bez premii. Zarząd AA uznał tę ofertę za niedopuszczalną. Mimo to Xstrata nie wycofywała się z zamiaru kupna konkurenta na swoich zasadach i prowadziła akcję PR, która miała przekonać inwestorów o korzyściach z połączenia obu spółek. Wreszcie zniecierpliwiony zarząd AA wystąpił do Komisji ds. Przejęć o wyznaczenie Szwajcarom ostatecznego terminu do namysłu. , reuters
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA