fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Była miss: Szwedzi są zniewieściali

ROL
Feministki nie kryją oburzenia. Faceci mają zarabiać, a nie niańczyć dzieci i gotować. To rola kobiet – uważa Anna Anka
„Szwedzcy ojcowie są żałośni z tym całym zmienianiem pieluch i równością. Amerykańscy ojcowie nie gotują i nie prasują. Za to ciężko pracują i zapewniają byt swoim rodzinom. W Ameryce mężczyźni są mężczyznami, a kobiety kobietami” – napisała była miss Szwecji na popularnym szwedzkim portalu internetowym Newsmill.
Anna Anka urodziła się w 1971 roku w Polsce. Po śmierci matki adoptowała ją szwedzka rodzina. W latach 90. Anna została miss Szwecji. Później wyjechała do Stanów Zjednoczonych i wyszła za mąż za słynnego wokalistę Paula Ankę.
W swoim artykule nie szczędzi również krytyki Szwedkom.
„Żal mi Szwedów, bo żenią się z atrakcyjnymi kobietami, które po ślubie szybko stają się nieatrakcyjne. Ubierają się niechlujnie i nie dbają o zaspokojenie potrzeb swoich mężów” – napisała. Dodała, że jeśli kobieta nie zaspokaja seksualnie męża, sama jest sobie winna, jeśli ten ją zdradza.
Artykuł wywołał furię feministek, które natychmiast oskarżyły Annę Ankę o „obrazę godności kobiet” i głoszenie „skrajnie reakcyjnych poglądów”. Odcięła się od niej na wszelki wypadek nawet szwedzka chadecja (była modelka zadeklarowała, że chciałaby wstąpić do tego ugrupowania).
Jednocześnie wielu szwedzkich mężczyzn, zachęconych jej wystąpieniem, postanowiło przerwać politycznie poprawną zmowę milczenia.
„Brawo! Wreszcie znalazła się wrażliwa szwedzka kobieta. Szwedzi dali się wykastrować. Nasi przodkowie, Wikingowie, muszą przewracać się w grobach” – napisał internauta Jack Sprat. „Feminizacja mężczyzn poszła za daleko” – uważa inny Szwed cytowany przez „Daily Telegraph”. „Wikingowie najeżdżali kiedyś inne ziemie, walczyli i zdobywali łupy. Dzisiaj jesteśmy bandą zjadaczy sałatek w przyciasnych spodniach”.
Nawet komentator dziennika „Dagens Nyheter” przyznał, że Anna Anka poruszyła „wiele ciekawych problemów”, chociaż zaraz dodał, że zrobiła to w „wulgarny sposób”.
Wielu Szwedów ma bowiem dosyć narzucanego przez lewicowe media i masową kulturę wizerunku mężczyzny, którego czasami na pierwszy rzut oka rzeczywiście trudno jest odróżnić od kobiety. I nie chodzi tu wyłącznie o odwrócenie tradycyjnych ról społecznych, ale również o nadmierną, czasami doprowadzoną wręcz do śmieszności, dbałość o wygląd.
Pikanterii całej tej sprawie dodaje fakt, że Anna Anka nie zawsze zachowuje się jak przykładna gospodyni domowa. W zeszłym roku podczas małżeńskiej sprzeczki rozbiła mężowi głowę bryłą lodu. On trafił do szpitala, gdzie założono mu szwy, a ona spędziła noc w areszcie za przemoc domową.
masz pytanie, wyślij e-mail do autora [mail=p.zychowicz@rp.pl]p.zychowicz@rp.pl[/mail]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA