fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opłaty za czesne czasem uda się rozliczyć

Czy jako właściciel firmy mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłatę za studia magisterskie? Firma zajmuje się transportem i logistyką. Taki też jest kierunek moich studiów.
Zasadą jest, że kosztami uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wymienionych w art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Przepis ten nie wymienia wśród wydatków nieuznawanych za koszty podatkowe opłat za studia (zarówno magisterskie, jak i podyplomowe). Nie oznacza to jednak, że podatnik w każdym wypadku ponoszone wydatki może do kosztów zaliczyć. Aby tak się stało, konieczne jest, by wykazał związek między wydatkiem a przychodem.Zanim zatem wydatek na studia zaliczy do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej, powinien ustalić, czy związany jest on ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności, które są potrzebne w prowadzonej działalności i mają z nią związek, czy też wydatek ten służy tylko podnoszeniu ogólnego poziomu wiedzy i wykształcenia niezwiązanego z działalności gospodarczą, a więc jest to ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA