fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Na kontrakcie nadal można płacić ryczałt

Mam działalność gospodarczą. Świadczę usługi opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, współpracuję z kilkoma firmami. Podpisałem z jedną z nich kontrakt menedżerski. Czy będę mógł nadal płacić ryczałt od przychodów z działalności, czy też będę musiał rozliczać się na zasadach ogólnych?
Jeśli podatnik prowadzi działalność gospodarczą, z której opłaca ryczałt ewidencjonowany, i podpisze kontrakt menedżerski, nadal będzie mógł płacić ryczałt od tego, co uzyska z działalności.Art. 4 ust. 1 pkt 12 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=880FC634B55724E05B1E2957DEA3AC54?id=77426]ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym[/link] mówi, że pozarolnicza działalność gospodarcza oznacza pozarolniczą działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym. Ta zaś w art. 5a pkt 6 mówi, że jest nią działalność zarobkowa:- wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa,- polegająca na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu kopalin ze złóż,- polegająca na wykorzystywaniu rzeczy oraz wartości niematerialnych i prawnych – prowadzona we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA