fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Nadchodzi polski „Słoneczny patrol"

Przystań” to historia o młodych ratownikach. W akcji jedna z kursantek – Anna Czartoryska
AKPA
Nowy serial TVP. Zamiast kalifornijskiej plaży – Mazury, zamiast ratowników z USA – WOPR. Ale za to polskie dziewczyny bez silikonu
Jesienią na antenie telewizyjnej Jedynki zadebiutuje obyczajowy serial "Przystań". – Grupa ludzi odbywa praktykę w bazie ratownictwa wodnego na Mazurach. Pod okiem doświadczonych instruktorów szkolą się na ratowników WOPR – zdradza szczegóły Iwona Schymalla, dyrektor TVP 1.
Jak dowiedziała się "Rz", serial ma się pojawić na antenie w środy o godz. 20.20. Pierwszy z serii 13 odcinków zostanie pokazany w TVP 16 września. Zdjęcia ruszyły w zeszłym tygodniu. Trudno się oprzeć wrażeniu, że polski pomysł będzie miał w sobie coś z amerykańskiego hitu "Słoneczny patrol". Przygody ratowników z Los Angeles, w których wcielili się m.in. David Hasselhoff i Pamela Anderson, na całym świecie śledziły miliony widzów. Czy "Przystań" ma szansę na podobny sukces?
Tu również widz zobaczy piękne dziewczyny i przystojnych mężczyzn, którzy niosą pomoc poszkodowanym – tyle że na mazurskich jeziorach. Piaszczyste kalifornijskie plaże zastąpią naturalne krajobrazy Krainy Wielkich Jezior. Serial ma charakter obyczajowy, ale obok wątków uczuciowych pojawią się w nim także motywy sensacyjne. – Każdy odcinek ma swoją oddzielną dramaturgię – zaznacza Agata Flejszman-Danielowska, producentka nadzorująca serial z Agencji Filmowej TVP. W jednym z odcinków ratownicy będą musieli złapać złodziei okradających jachty, w innym poradzić sobie z problemami, jakie sprawia grupa kajakarzy. Nie zabraknie oczywiście brawurowych akcji ratowniczych na wodzie. – Ten serial to duże wyzwanie. Dawno w polskiej telewizji nie było takiej produkcji. Zdjęcia są robione nie tylko na powierzchni, ale także pod wodą – ujawnia producentka z TVP. W rolę początkujących ratowników z "Przystani" wcieli się siódemka młodych aktorów, m.in. Anna Czartoryska, Anna Szymańczyk czy Mateusz Janicki. Szefa bazy ratowników gra Marek Bukowski. Poza tym wystąpią w nim bardziej znane nazwiska: Sonia Bohosiewicz (jako właścicielka portowej tawerny), Darek Kordek (prawnik jednej z kursantek) czy Paweł Deląg (czarny charakter, były mąż właścicielki baru). W serialu pojawią się też aktorzy, którzy mają rozbawić widza. Jednym z nich będzie Paweł Królikowski (miejscowy policjant patrolujący jezioro), a drugim satyryk Tomasz Jachimek ("facet w rękawkach", którego zawsze trzeba ratować z opresji). "Przystań" to niejedyna serialowa nowość Jedynki. Jesienią widzowie będą mogli oglądać również ekranizację książki Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem". To opowieść o kobiecie, która po utracie pracy ucieka z dużego miasta na wieś. W głównej roli wystąpi Joanna Brodzik. Pojawią się też "Siostrzyczki". Bohaterkami tego serialu będzie pięć zakonnic, które chcą pomagać ludziom i z tego powodu wpadają czasami w poważne tarapaty. Na pewno widzowie zobaczą też kolejne odcinki seriali, które zadebiutowały w zeszłym roku i zdobyły wielomilionową widownię: "Ojciec Mateusz" i "Londyńczycy".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA