fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Kiedy bocian szuka sowy

Wschodni książę Sasza zamieniony w bociana
Materiały Promocyjne
Ostatniego dnia lipca rozpoczyna się cykl imprez, które przez miesiąc ożywiać będą jeden z najbardziej urokliwych fragmentów miasta. Mowa o Art Parku, codziennie do końca sierpnia oferującym warszawiakom artystyczne atrakcje w „pięknych okolicznościach przyrody”.
Park Marszałka Rydza-Śmigłego to znakomite miejsce na spacery. Szczególnie te rodzinne. Doskonałym ich dopełnieniem w wolne przedpołudnie może być plenerowy spektakl lub projekcja filmowa. Najmłodszych Art Park zaprasza w każdą niedzielę, zawsze o godz. 11, na Poranki Familijne. A w czwartki od godz. 10 dzieci mogą liczyć na rozmaite akcje plenerowe.
Pierwszym familijnym spektaklem będzie „Królestwo Baltazar” – muzyczne przedstawienie Gdańskiego Teatru Muzycznego Picorello. Rozpoczyna się tak: dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami. I za wielkim, ciepłym morzem też była sobie piękna kraina. Kolorowa i radosna. Mieszkali w niej uśmiechnięci ludzie. I zawsze świeciło w niej słońce. Nazywała się Baltazar... Czy w takim miejscu bohaterom mogą się przytrafić nieoczekiwanie niemiłe zdarzenia?
Gdański spektakl został oparty na motywach wschodniej baśni. Kto zna choćby „Aladyna” – najsłynniejszą z „Baśni tysiąca i jednej nocy” – ten wie, że i w kolorowym świecie Orientu – jak w każdej starej i mądrej gawędzie – bohater musi przejść próbę. Pozna różne strony życia i powinien dokonać słusznego wyboru. „Królestwo Baltazar” ukazuje też odwieczną walkę dobra ze złem. Ale potyczce tej towarzyszą przygody zabawnych bohaterów, m.in. Księcia Saszy zamienionego w bociana, Księżniczki Nadży, która przybrała postać sowy, czy złego Czarnoksiężnika Kaszenora. Przedstawienie wzbogacają sceny baletowe dopełnione nastrojowym oświetleniem i efektami dźwiękowymi. A uwagę przyciągnie barwna scenografia, wschodnia muzyka i kolorowe kostiumy. Aktorzy grają w tzw. żywym planie, znakomicie nawiązując kontakt z młodą publicznością. Na scenie zobaczymy Izabelę Politowską, Paulinę Prokopczuk, Izabelę Zaleską, Maję Popkowską, Łukasza Czerwińskiego i Piotra Ulatowskiego. [i] „Królestwo Baltazar”, Gdański Teatr Muzyczny Picorello, park im. Marszałka Rydza-Śmigłego, wstęp wolny, program: [link=http://www.dks.art.pl]www.dks.art.pl[/link], niedziela (2.08), godz. 11[/i] [ramka][b]Przed nami w Art Parku [/b] [b]niedziela (9.08)[/b] „Przygody Tomcia Palucha” Ogólnopolski Teatr William-Es Na wyspie mieszkają: Śpiąca Królewna i Zbój Madej. Jedno o drugim nic nie wie... do czasu, gdy przybywa jako rozbitek Tomcio Paluch. [b]niedziela (16.08)[/b] „Droga do niedzieli”, Teatr Pacuś Przedstawienie maskowe prowadzące dzieci przez wszystkie dni tygodnia. Każdemu z nich przypisana jest przygoda i pewne zadanie. niedziela (23.08)„Rozśpiewany samolot Hrabiego Rumburaka” Teatr Muzyczny Loża Hrabia Rumburak podróżuje z przyjaciółmi w poszukiwaniu najwspaniajszej wakacyjnej przygody. [b]niedziela (30.08)[/b] „Pieskie życie” Teatr WIT-WIT Historia bliźniaków dalmatyńczyków szukających domu. Pieski mieszkają w parku. Królik, Papuga, Kot, Pan Ryba i Pies Kundel starają się im pomóc. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA