fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Citroen i Ford zostają w WRC

Fanów sportów motorowych zaskoczyła wiadomość o wycofaniu się BMW Sauber z wyścigów Formuły 1. Lepsze wieści nadeszły jednak ze świata rajdów.
W fińskim Jyväskylä gdzie trwają przygotowania do Rajdu Finlandii, oba fabryczne teamy, które rywalizują w rajdowych mistrzostwach świata ogłosiły, że nadal będą wystawiać swoje samochody w WRC. Zarówno Citroen, jak i Ford zapewniają o swym zaangażowaniu co najmniej do 2011 r.
- Nie jesteśmy w WRC tylko dla zabawy. Rywalizujemy o tytuły i zrobimy wszystko, żeby odnieść zwycięstwo. W 2010 i 2011 roku zamierzamy utrzymać znaczącą obecność Forda w parku serwisowym, zarówno poprzez oficjalny, fabryczny team, jak i naszych klientów - powiedział Malcolm Wilson zarządzający firmą M-Sport, która w mistrzostwach wystawia trzy teamy: Forda, Stobarta i Munchi’s. - W trudnej sytuacji ekonomicznej ważna jest kontynuacja pokazywania się poprzez sport samochodowy i poprzez zwycięstwa naszych teamów i naszych produktów - stwierdził Olivier Quesnel z Citroen Racing.
Oba zespoły chcą by ich barwy reprezentowali dotychczasowi kierowcy. Kryzys gospodarczy zmusił w zeszłym roku do wycofania się z mistrzostw wielu teamów wystawiających najmocniejsze samochody, w specyfikacji WRC, między innymi legendę tego sportu - Subaru.
Źródło: autoklub.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA