fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Kermit i Piggy kontra piraci

Rzeczpospolita
Pełna humoru i piosenek ekranizacja powieści Roberta Louisa Stevensona, w której zagrały najsłynniejsze lalki świata
Muppety – wymyślone przez amerykańskiego plastyka i lalkarza Jima Hensona największe sukcesy odnosiły za oceanem na przełomie lat 70. i 80. To z tego okresu pochodzi seria 120 świetnych programów telewizyjnych „The Muppet Show”, których gośćmi były gwiazdy kina, teatru i filmu, m.in. Charles Aznavour, Twiggy, Steve Martin, Elton John, Julie Andrews, Petter Sellers, John Cleese, Liza Minnelli.
Zaproszenia przyjmowali chętnie i świetnie się przy tym bawili. Wielu podobno zabiegało o udział w produkcji. Ale mimo obecności gwiazd show należał przede wszystkim do Muppetów: Kermita – gospodarza wieczoru, który próbował zapanować nad chaosem panującym w studiu; kapryśnej gwiazdy Miss Piggy; misia Fozzie niestrudzenie szlifującego warsztat komika; szalonego kaskadera Gonzo. Publiczność bawiły skecze zwariowanego kucharza wrzucającego do garnka wszystko, co wpadło mu w ręce, a także nieprawdopodobne historie z cyklu „Świnie w kosmosie”. Muppety były tak popularne, że zyskały status gwiazd. Ich zdjęcia pojawiały się w kolorowych magazynach, a Kermit niczym prawdziwy aktor udzielał telewizyjnych wywiadów.
Nic dziwnego, że szybko pojawiły się także na dużym ekranie. Pierwszy pełnometrażowy film trafił do kin w 1979 roku – w sumie nakręcono ich sześć. W 1996 roku powstały „Muppety na Wyspie Skarbów” oparte na słynnej powieści przygodowej Roberta Louisa Stevensona. Reżyser Brian Henson, syn Jima Hensona, pozostał wierny oryginałowi. Śledzimy losy młodego Jima Hawkinsa, który przez przypadek wchodzi w posiadanie mapy prowadzącej do skarbu legendarnego kapitana Flinta. Chłopak wsiada na pokład statku i staje się członkiem ekspedycji wyruszającej na poszukiwanie skarbu. Nie wie jednak, że razem z nim podróżują dawni towarzysze Flinta gotowi za wszelką cenę odzyskać utracone łupy... Główne role grają aktorzy, m.in. Kevin Bishop, Tim Curry, Billy Connolly. Muppety tylko im partnerują. Ale wnoszą do filmu radość, spontaniczność i humor, którymi od ponad trzydziestu lat podbijają serca widzów. [i]Muppety na Wyspie Skarbów | 20.00 | TV Puls | poniedziałek[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA