fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Węglokoks czeka na zarząd

27 lipca rozpoczynają się rozmowy z kandydatami do zarządu największego eksportera węgla – Węglokoksu. Zakwalifikowano do nich 10 kandydatów. Skład trzyosobowego zarządu ma być znany 28 lub 29 lipca
Kilkanaście ofert wpłynęło na konkurs do trzyosobowego zarządu Węglokoksu. Poprzedni (prezes Piotr Kozioł i dwóch zastępców) został odwołany 22 czerwca przez WZA (funkcję tę pełni Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki) za opcje walutowe.
– Wybrany zarząd będzie działał w ramach szóstej kadencji, która skończy się w czerwcu 2010 r. – tłumaczy Jerzy Galemba, rzecznik Węglokoksu. Media wśród potencjalnych kandydatów na prezesa wymieniały m.in. Eugeniusza Postoleskiego, byłego wiceministra gospodarki, bliskiego współpracownika Waldemara Pawlaka, jednak ten zaprzeczał, jakoby miał startować w konkursie. Z informacji „Rz” wynika, że na stanowisko to typowany był też. Klemens Ścierski. Niedawno został członkiem Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej – na Śląsku mówi się, że to rozgrzewka przed Węglokoksem.
Wcześniej, po wyborach w 2007 r., gdy wicepremierem i ministrem gospodarki został Waldemar Pawlak Ścierskiego typowano na wiceministra gospodarki ds. górnictwa i energetyki – m.in. dlatego, że był wieloletnim szefem Elektrowni Łagisza (potem Ścierski był posłem z ramienia PSL, a jeszcze później senatorem z ramienia Unii Wolności). Jednak wtedy tekę objął Eugeniusz Postolski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA