fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Duże zainteresowanie polskimi obligacjami deponowanymi w dolarach

Polska dokonała ponownego otwarcia emisji obligacji 10-letnich sprzedając papiery za 1,5 mld dol. i zwiększając łączną wartość wyemitowanych dotąd w ramach programu do 3,5 mld dol.
Obligacje z kuponem 6,375 zostały sprzedane po cenie emisyjnej stanowiącej 99,786 procent wartości nominalnej. Rentowność wyniosła 6,404 procent, czyli o 279 punktów bazowych powyżej amerykańskich obligacji skarbowych. Sprzedaż została przeprowadzona przez Barclays, Citigroup i HSBC.
Polska wyemitowała już w lipcu euroobligacje za 2 miliardy dolarów, ale prospekt emisyjny zakładał, że łączna wartość emisji może osiągnąć 4 miliardy dolarów. - Duży popyt wpisuje się w obserwowaną tendencję zainteresowania naszym długiem za granicą. To jest dobra wiadomość i pozwala sądzić, że trend umacniania się polskiego rynku długu utrzyma się jeszcze przez jakiś czas - powiedział starszy ekonomista Banku Zachodniego WBK Piotr Bujak.
- Widać, że Polska jest postrzegana pozytywnie. Można mieć nadzieję, że w dalszej części roku Ministerstwo Finansów, przy utrzymaniu się w miarę dobrego nastawienia do krajów regionu, nie będzie miało problemów z finansowaniem potrzeb pożyczkowych - dodał. W poniedziałek po południu zwiększenie emisji euroobligacji denominowanych w dolarach zapowiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Następnie informacje te potwierdził przedstawiciel jednego z banków organizujących emisję.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA