fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

170 mln euro dla energetyki

Komisja Europejska zgodziła się na pomoc publiczną w polskim sektorze energetycznym
– Zaproponowane przez Polskę środki przyczyniają się do wzmocnienia polityki Unii Europejskiej w zakresie zmian klimatu i polityki energetycznej, nie naruszając nadmiernie konkurencji. Są gwarancją, że na programach pomocy skorzystają przede wszystkim konsumenci – oceniła wczoraj komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.
Warte 170 mln euro dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa rodzaje projektów. Po pierwsze wesprze modernizację sieci dystrybucji energii przez zmniejszenie jej strat. A te sięgają w Polsce nawet 10 proc. produkcji energii brutto. Drugi z projektów, które dostaną wsparcie, zmierza natomiast do rozszerzenia sieci dystrybucji przez włączenie do nich odnawialnych źródeł energii.
– Komisja popiera inwestycje w infrastrukturę energetyczną, które faworyzują oszczędność energii oraz większy dostęp do rynku energii ze źródeł odnawialnych – powiedziała komisarz Kroes. Zaproponowana przez polski rząd pomoc opiera się na dotacjach bezpośrednich dla zainteresowanych operatorów energetycznych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA