fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Internauci do PO: nie łamcie umów

Sondaż na stronie klubu platformy. Platforma zachowała się źle w sprawie ustawy medialnej, bo złamała ustalenia z klubami parlamentarnymi – tak uważa większość osób, które wzięły udział w ankiecie PO. Dane z wczoraj, z godziny 12 w południe.
Rzeczpospolita
Głosującym na stronie Klubu Platformy nie podoba się, że w ostatniej chwili zmieniła ustawę medialną. Po telefonie z “Rz” wyniki ankiety się odwróciły
Pytanie “Rz” o sondę zamieszczoną na stronie WWW Klubu PO wywołało w partii popłoch. Trudno było wczoraj ustalić, dlaczego po prawie trzech tygodniach od głosowania nad ustawą medialną PO przeprowadza w tej sprawie ankietę.
Pyta w niej, czy dobrze zrobiła, wycofując z ustawy zapis gwarantujący mediom publicznym stałą kwotę z budżetu. Domagał się tego Donald Tusk. Ten krok wywołał wcześniej sprzeciw PSL i SLD. Okazuje się, że ankietowanym też się nie podoba. Najbardziej oburza ich, że posłowie Platformy złamali ustalenia zawarte z innymi klubami – tę odpowiedź do wczorajszego południa wskazywało 33 proc. Głosowanie zaczęło się dwa dni temu.
Większość polityków PO krytycznie wypowiadała się o ankiecie i zapewniała, że będzie interweniować. I poskutkowało. Po południu wynik się zmienił: już 42 proc. było zdania, że PO zrobiła dobrze, zmieniając zapis w ustawie medialnej. – Twierdzenie, że złamaliśmy jakieś ustalenia, to bzdura – denerwuje się Iwona Śledzińska-Katarasińska, szefowa Sejmowej Komisji Kultury, która nic wcześniej o sondzie nie wiedziała. – Zawinił pracownik z naszego biura, który przygotowuje takie ankiety. Nie skonsultował jej z nami. Dlaczego PO pytała internautów o ustawę medialną? – W Platformie jest pewien niesmak po zamieszaniu z ustawą i ktoś pewnie chciał tę sprawę załagodzić, licząc, że podeprze się danymi z ankiety – mówi Bartłomiej Biskup, politolog z UW. – Ale nie wyszło i PO dostała po nosie. Może właśnie od politycznej konkurencji, która zagląda na strony partii.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA