Opłaty za imprezy integracyjne dla pracowników zwiększą firmowe koszty

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Czy wydatki związane z organizacją imprez integracyjnych dla pracowników i współpracowników stanowią dla pracodawcy koszty uzyskania przychodów?
[b]Tak.[/b] Aby uznać określone wydatki za koszty uzyskania przychodów, istotne jest, by poniesione wydatki miały lub mogły mieć wpływ na osiągane przez podatnika przychody (bądź też zachowywały lub zabezpieczały źródło przychodów), pod warunkiem że nie zostały wyłączone z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy o CIT (lub art. 23 ustawy o PIT).[b]Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 3 lipca 2009 r. (IPPB5/423-187/09-2/DG) stwierdziła[/b], że wydatki związane z organizacją imprezy okolicznościowej, której celem jest integracja pracowników i współpracowników zarówno między sobą, jak i z pracodawcą, ponoszone są w celu uzyskania przychodów (zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów). Zespół, który jest zintegrowany wewnętrznie, jest bowiem zespołem pracującym efektywnie i sprawnie, co w konsekwencji przekłada się na uzyskiwanie przychodów przez pracodawcę. Podobnie na uzyskiwanie przychodów wpływ ma fakt, że praco...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL