fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Złoty najsilniejszy od kwartału

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Złoty kontynuuje dobrą passę z wtorku. Dziś rano euro kosztowało już poniżej 4,29 zł. Słabnie też dolar i frank szwajcarski
W ślad za polepszającymi się nastrojami na giełdach zyskuje na wartości.
O 10:05 za euro płacono 4,2960 zł, za franka 2,8370 zł, a za dolara 3,06 zł. W stosunku do wtorkowego popołudnia zyskał do euro i dolara 3 grosze, a do franka 2 grosze. - Na rynku są dobre nastroje, nie widać inwestorów grających na osłabienie polskiej waluty, bo i nie ma ku temu powodów - mówi Jan Koprowski, dealer jednego z dużych zagranicznych banków.
Jego zdaniem do umocnienia złotego przyczyniają się duże kontrakty infrastrukturalne realizowane w Polsce przez zagraniczne firmy, które przystępując do ich realizacji muszą wymienić euro na złote. Do umocnienia złotego mogą przyczynić się także procesy prywatyzacyjne. Znika także problem opcji walutowych - do końca lata powinny zapaść wszystkie "toksyczne" umowy, które przyczyniały się zimą i wiosną do osłabienia złotego. Niewykluczone, że złoty w relatywnie krótkim czasie do poziomu 4,20 za euro. - Tam będzie poważny test dla polskiej waluty. Jeżeli ten poziom zostanie przebity, szybko osiągniemy 4 zł do euro - ocenia Jan Koprowski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA