fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

„Dlaczego Anglicy chodzą po trawie?”

Pod takim hasłem odbędą się pierwsze w stolicy konsultacje społeczne, czyli spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta z warszawiakami, by oni sami powiedzieli, jakiej chcą zieleni w przestrzeni publicznej.
Spotkania będą się odbywać w soboty w lipcu, sierpniu i wrześniu. Będzie ich sześć. Pierwsze 18 lipca o godz. 12 nad Wisłą przy pomniku Syrenki.
– To będą takie zielone debaty, na które można wziąć kosz piknikowy – zapowiada Marta Trakul z warszawskiego Urzędu Miasta. Jaki jest, a jaki powinien być charakter zabytkowych parków? To pytanie dotyczy nie tylko Łazienek, ale wszelkich przestrzeni wspólnych w mieście. Łazienki Królewskie to jednocześnie park, przez który chodzi się na skróty, i szacowny zabytek, do którego przyjeżdżają wycieczki. Te dwie funkcje teoretycznie nie muszą sobie przeszkadzać. A jednak kwestia tego, co wolno, a czego nie wolno w Łazienkach, nie jest oczywista. Czy pozwolić siadać na trawie? Biegać? Jeździć na rowerze? Co się kłóci z charakterem parku, a co nie? Na te pytania mogą odpowiadać mieszkańcy miasta, użytkownicy parków.
Przykłady koncepcji zieleni dla Warszawy pod dyskusję poddadzą m.in. krytyk architektury Grzegorz Piątek, architekt krajobrazu Anna Różańska i Dariusz Piechowski, dyrektor Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA