fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Nie będzie nowego budynku Sejmu

Tak miał wyglądać nowy budynek
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Sejm ostatecznie rezygnuje z planów budowy nowego biurowca dla komisji sejmowych – dowiaduje się "Rz". Wycofanie się Kancelarii Sejmu z przygotowań do tej inwestycji ma związek z oszczędnościami w budżecie.
Zgodnie z projektem nowelizacji budżetu Sejm otrzyma w tym roku prawie 10 mln zł mniej, niż planowano pierwotnie. Zamiast 382,7 mln zł ma to być kwota 373 mln zł. Wobec konieczności tak sporych cięć kancelaria postanowiła wykreślić ze swych tegorocznych planów przygotowania do budowy biurowca. Da to oszczędność ponad 4,7 mln zł.
Z powodu niejasności prawnych związanych z gruntem, na którym miał stanąć biurowiec inwestycja od kilku miesięcy i tak stała co prawda pod znakiem zapytania, ale pieniądze na nią były zarezerwowane. Rozważano nawet, by z odłożonych środków uregulować stan prawny działki, do której roszczenia maja byli właściciele Plany przewidywały, że nowy budynek stanie w pobliżu Sejmu do 2011 r. Posłowie i urzędnicy chcieli, by stał się jedną z wizytówek parlamentu przed polską prezydencją w UE. Wygodną i nowoczesną siedzibę miały tam znaleźć komisje sejmowe.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA