fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Wkrótce dwie bankowe fuzje

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Fortis Banku z Dominet Bankiem i Getin Banku z Noble Bankiem
Fuzja Dominetu i Fortisu odbędzie się poprzez przeniesienie całego majątku pierwszej z wymienionych instytucji na drugą w zamian za akcje, które ta ostatnia wyda właścicielowi Dominet Banku, czyli spółce Dominet.
W zamian za 73 tys. akcji Dominetu Fortis Bank NV otrzyma 5 mln akcji emisji połączeniowej. W rezultacie cała operacja podwyższy kapitał zakładowy Fortis Banku z 503 mln zł do 660 mln zł. Akcjonariusze zdecydowali, że nowa instytucja musi mieć wyższe fundusze. Podwyższenie kapitału zakładowego odbędzie się poprzez zwiększenie wartości nominalnej wszystkich wyemitowanych akcji z 30 zł do 50 zł oraz nową emisję akcji. Docelowo kapitał banku ma wynosić 1,2 mld zł. Zarządy Fortisu i Dominetu chcą jak najszybciej przeprowadzić to połączenie. Centrale obu instytucji znajdują się już w tym samym budynku.
Nadzór zezwolił też na połączenie Getin Banku i Noble Banku przez przeniesienie majątku pierwszej spółki na drugą w zamian za akcje Noble Banku. Akcjonariusze Getin Banku za jedną posiadaną akcję otrzymają 2,85 akcji Noble Banku. Noble wyemituje ponad 738 tys. akcji przeznaczonych dla akcjonariuszy Getin Banku. Jednocześnie Komisja zgodziła się, żeby Leszek Czarnecki wykonywał za pośrednictwem Getin Holdingu prawa ponad 75 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Noble Banku.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA