fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

KNF dał zielone światło na dwie bankowe fuzje

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Noble Banku z Getin Bankiem i Fortis Banku Polska z Dominet Bankiem
O zamiarze połączenia Noble i Getin poinformowały w styczniu, zaś w czerwcu NWZ obu banków podjęło decyzję w tej sprawie.
Głównym celem nowego banku jest wejście do pierwszej piątki banków w ciągu 3-5 lat, uproszczenie struktury oraz stworzenie uniwersalnej bankowości. Bank zachowa dwa brandy i nie planuje synergii placówek ze względu na odrębność linii biznesowych. Jednocześnie Getin Holding - spółka-matka obu banków - będzie nadal notowany na warszawskiej giełdzie, co pozwoli na przygotowanie się do kolejnych akwizycji.
Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku Getin Banku do Noble Banku. Akcjonariusze Getin Banku za jedną posiadaną akcję otrzymają 2,85 akcji Noble Banku. Noble Bank wyemituje 738.584.941 akcji serii J przeznaczonych dla akcjonariuszy Getin Banku. [srodtytul] Fortis + Dominet[/srodtytul] Jednocześnie Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na połączenie Fortis Banku z Dominet Bankiem. Plan połączenia zakłada, że Fortis wyemituje 5.243.532 akcje na połączenie z Dominet Bankiem w zamian za 73.647 akcji tego ostatniego banku. Kapitał akcyjny Fortis Banku zostanie podwyższony o kwotę 157.305.960 zł do 660.441.360 zł.
Źródło: ROL, ISB, PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA