Auto wniesione aportem do spółki można jednorazowo odpisać w koszty

Jednorazowa amortyzacja to bardzo korzystny sposób na zwiększenie kosztów podatkowych. Wchodzi w grę także w wypadku środków trwałych wniesionych aportem, nie ma znaczenia nowych czy używanych
[b]– Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą w zakresie handlu detalicznego. Posiadam kilka sklepów. W firmie mam dwa zamortyzowane samochody dostawcze (pełne odliczenie VAT). Teraz jeden z nich chciałbym wprowadzić do spółki jawnej. Spółka będzie utworzona z synem, a przedmiotem jej działalności będzie prowadzenie hurtowni. Głównie to syn będzie się zajmował działalnością hurtowni. Czy wniesiony aportem do tej spółki samochód ciężarowy może być jednorazowo zamortyzowany?[/b] – pyta czytelnik DF.Moim zdaniem nie ma przeszkód do naliczenia w spółce jednorazowego odpisu od środków trwałych używanych w ramach indywidualnej działalności gospodarczej wspólnika i zamortyzowanych w części bądź w całości przed wniesieniem ich aportem do spółki.[srodtytul]Jednorazowo w koszty[/srodtytul]Na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o PIT podatnicy w roku podatkowym, w którym rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej, oraz mali podatnicy mogą dok...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL