fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pogrzeb ofiar wybuchu w Viareggio

pogrzeb w Viareggio
AFP
Na stadionie w Viareggio w Toskanii odbyły się uroczystościpogrzebowe ofiar wybuchu wagonu-cysterny w tym mieście. W eksplozji płynnego gazu w wynikuwykolejenia się pociągu zginęły 22 osoby, a jedna jest zaginiona. Ponad 30, wśród nich Polak,odniosło ciężkie obrażenia.
Na murawie stadionu ustawiono 15 trumien, także małych dzieci.
W uroczystościach żałobnych uczestniczył prezydent Włoch Giorgio Napolitano. Były dziesiątki strażaków i wolontariuszy Obrony Cywilnej, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej w nocy z 29 na 30 czerwca, gdy wybuch spowodował gigantyczny pożar domów przy stacji kolejowej. W kazaniu podczas mszy na stadionie arcybiskup miasta Lucca Italo Castellani powiedział, że płomienie, które przyniosły tak wielkie zniszczenia, to nie tylko rezultat przypadku i "fatum".
Potrzebna jego zdaniem jest refleksja nad "sposobem życia", nad takimi jego aspektami, które "wystawiają na niebezpieczeństwo samo życie". "Takie wypadki nie mogą się powtórzyć" - mówił arcybiskup. Głos zabrał również miejscowy imam, który zauważył, że wyznawców obu religii połączyła straszliwa tragedia. Wśród zabitych są imigranci z Maroka. Ceremonii wyprowadzenia trumien, niesionych przez strażaków, towarzyszył śpiew znanego tenora Andrei Bocellego.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA