fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Nie ma dla niej nowych zadań, więc odchodzi

Agnieszka Chłoń-Domińczak, wiceminister pracy
Rzeczpospolita
Potwierdziły się informacje "Rz". Agnieszka Chłoń - Domińczak, wiceminister pracy złożyła rezygnację. Poprosiła o odwołanie jej z funkcji podsekretarza stanu w resorcie
- Potwierdzam, że złożyłam taki wniosek po rozmowie z panią minister Jolantą Fedak - odpowiedziała na pytanie Rz.
Zaznaczyła, że większość spraw, jakimi się do tej pory zajmowała, są już przygotowane: ustawa o kredytach hipotecznych jest gotowa, harmonogram wdrażania Programu 50 + jest już po konsultacjach społecznych, przygotowany jest też projekt ustawy antydyskryminacyjnej. - Nie ma dla mnie nowych zadań w harmonogramie pracy resortu na drugie półrocze, więc pomyślałam, że to dobry moment, by wrócić do działalności naukowej - dodała Agnieszka Chłoń - Domińczak.
W sobotę "Rz" napisała, że powodem decyzji Chłoń-Domińczak, ocenianej jako jedna z lepszych ministrów w gabinecie Donalda Tuska, jest ograniczanie jej kompetencji przez szefową resortu pracy Jolantę Fedak, związaną z PSL. Na początku kwietnia minister Jolanta Fedak zmieniła bowiem zakres obowiązków Agnieszki Chłoń-Domińczak. Znacznie je zawęziła, nie zajmuje się ona między innymi ubezpieczeniami społecznymi poza emeryturami pomostowymi. Agnieszka Chłoń - Domińczak związana jest z reformowaniem systemu emerytalnego od 1997 r. – zajmowała się ubezpieczeniami społecznymi bez względu na to, jaka ekipa polityczna była przy władzy. Na stronie internetowej resortu znajduje się oświadczenie Jolanty Fedak, minister pracy, w którym nie ma słowa o dymisji podwładnej, jest zaś informacja o tym, że "żaden wiceminister nie ma przyznanych dożywotnio zadań. W zależności od celów ministerstwa i priorytetów zakres obowiązków się zmienia. Dotyczy to wszystkich wiceministrów, w tym pani A. Chłoń-Domińczak".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA