fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Jopek śpiewa Mirona

Anna Maria-Jopek
Rzeczpospolita
Anna Maria Jopek zrealizowała w sobotę teledysk do piosenki poświęconej Powstaniu Warszawskiemu. Zdjęcia powstawały w ramach kolejnej odsłony projektu „Warszawa 1944. Bitwa o Polskę”, w którym w ubiegłym roku udział wzięli m.in. członkowie zespołu Raz Dwa Trzy.
Utwór nosi tytuł „Sypka Warszawa” i powstał na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Muzykę do niego skomponował Mateusz Pospieszalski.
Jopek twierdzi, że piosenką chce w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie i bez zbędnego patosu pokazać dramat miasta. Podobnie rozumie tę pracę Adrian Panek, reżyser i scenarzysta. – W teledysku przemawiać będą spadające z zabytkowej kamienicy przy Foksal 15 przedmioty. Pozornie zwykłe rzeczy, które jednak sporo mówią o właścicielach – mówi.
W filmie widzimy więc, jak z okien lecą doniczki, talerze, kapelusze, buty. Na koniec bruk zaściełają stare fotografie. A jedyną postacią pojawiającą się w teledysku jest Anna Maria Jopek. Artystka i ekipa pracowali przy projekcie za darmo. Premiera odbędzie się 1 sierpnia o godz. 17 na kanale Discovery Historia, który współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA