fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Możliwa sprzedaż filii YPF

Rzeczpospolita
Hiszpański koncern naftowy Repsol potwierdził, że otrzymał kilka ofert zakupu jego argentyńskiej filii YPF. Jego akcje w Madrycie zdrożały natychmiast o 3,89 proc. do 16,83 euro. Ostatecznie wzrost wyhamował
Wzrost zaczął się po informacji dziennika „The South China Morning Post” z Hongkongu, że największa w Chinach grupa naftowa CNPC zamierza ponowić próbę kupna za 17 mld dol. argentyńskiej części Repsolu. CNPC, firma matka największego w Azji producenta ropy i gazu, spółki CNOOC, mogłaby kupić nawet trzy czwarte udziałów w YPF, a sama CNOOC resztę. Hiszpanie chcą się pozbyć YPF, zastanawiali się nawet nad ogłoszeniem publicznej oferty. Wczoraj ograniczyli się do potwierdzenia, że otrzymali kilka propozycji od różnych firm, ale żadna z nich nie jest wiążąca.
Sprzedaż YPF byłaby dobra dla Repsolu – oceniają analitycy, bo ograniczyłaby jego zaangażowanie w Ameryce Łacińskiej, gdzie narzucanie przez rządy cen, nowych warunków kontraktów i przejmowanie aktywów bardzo obniżyło wartość jego inwestycji w tym regionie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA