fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Łowcy grozy

Rzeczpospolita
Gospodarz programu Gethin Jones twierdzi, że adrenalina uzależnia. W „Łowcach grozy” pokaże najbardziej ekstremalne naturalne zjawiska przyrody, a także wielbicieli niebezpiecznych sytuacji.
Na własnej skórze odczuje potworną siłę huraganu na Karaibach, spotka się z grupą wielbicieli śniegu w Nowej Zelandii, którzy stają na drodze lawiny, żeby w pełni doświadczyć potęgi tego zjawiska i lepiej je zrozumieć. Znajdzie się też w przerażającej bliskości wybuchającego wulkanu w dziś już zniszczonym mieście Chaiten w Chile. Będzie świadkiem spektakularnych burz, które natura potrafi zgotować w cieszącej się złą sławą tzw. Alei Błyskawic na Florydzie. Spędzi też sporo czasu w towarzystwie nieustraszonych surferów, którzy wyszukują największe fale na świecie.
Żeby znaleźć się w tych niebezpiecznych miejscach, Gethin towarzyszy grupie obsesyjnych amatorów ekstremalnych emocji, którzy zjawiają się wszędzie tam, gdzie szaleją tornada, lawiny, erupcje wulkanów lub śmiertelnie niebezpieczne pioruny. Podczas gdy normalni ludzie szukają schronienia, Jones i jego koledzy z radością wkraczają do strefy zagrożenia. W tym odcinku jadą w góry. Będą świadkami zejścia gwałtownej lawiny w górach Nowej Zelandii i przekonają się o rzeczywistej sile tych śmiercionośnych osuwisk. Dołączą też do górskiego zespołu ratunkowego i pomogą uratować uwięzionych snowboardzistów. Cykl dla miłośników mocnych wrażeń.
[i]22.00 | Disc. Science | czw.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA