Jakie dokumenty poświadczają pracę za granicą

www.sxc.hu
Jaki papier pracownika, świadczącego pracę w klinice we Włoszech w latach 1993 – 1998, wystarczy, aby uwzględnić mu to zatrudnienie? Czy dokument musi być w języku polskim? Czy ten okres będzie podstawą do uprawnień emerytalnych?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:[/b]Z racji zagranicznego zatrudnienia trudno wymagać świadectwa pracy, ponieważ nie jest wydawane we wszystkich krajach. Pracownik może przedłożyć każdy dokument potwierdzający świadczenie pracy we włoskiej klinice. Jeśli zaświadczenie w języku włoskim jest dla pracodawcy niezrozumiałe, może żądać od pracownika jego przełożenia na polski przez tłumacza przysięgłego. Przesądza o tym art. 7 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=79664]ustawy z 7 października 1999 r. (DzU nr 90, poz. 999 ze zm.)[/link].Okres pracy we Włoszech jest zaliczany także do emerytury, bo jest to kraj unijny.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL