Czy pracodawca powinien uwzględniaż w dodatku stażowym pracę za granicą?

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Od 1995 r. mieszkam w Polsce i mam polskie obywatelstwo. Od 1997 r. pracuję w instytucji państwowej. Dostaję dodatek stażowy za 11 lat pracy w Polsce, a za 17 lat za granicą – nie. Czy pracodawca powinien mi teraz uwzględnić zagraniczny okres pracy?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:[/b][b]Tak.[/b] Od 1 lutego 2009 r. zgodnie z art. 86 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=A1FB84F3FB57387B6D1A201465815EE7?id=269029]ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy [/link]udokumentowane okresy pracy zatrudnienia za granicą u pracodawcy zagranicznego są zaliczane do okresów pracy w Polsce w zakresie uprawnień pracowniczych. Jeśli więc czytelniczka przedstawi dowody na zagraniczne zatrudnienie, szef ponownie ustali prawo do dodatków za wysługę lat.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL