fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Seans na trawie i plażowym leżaku

„Chicago” zobaczymy w niedzielę o godz. 21.45 na skwierze przy stacji metra Słodowiec
Monolith
Od jutra ma nie padać – to stwierdzenie od miesiąca z nadzieją w głosie powtarzają wszyscy. I choć lato pogodowe wciąż się opóźnia, to filmowe startuje w terminie.
– U nas będzie gorąco i z pewnością nie burzowo – śmieje się Emilia Skiba z Kina. Lab, które rozpoczyna siódmy sezon plenerowych projekcji.
Dziedziniec Zamku Ujazdowskiego już w piątkowy wieczór zmieni się w plażę. Będzie piasek, palmy i leżaki. W piątek w prawie nadmorskiej scenerii zobaczymy „Upały”. Film tytułem koresponduje z hasłem cyklu – „Gorące Kino.Lato” – ale to wstrząsający obraz społeczności austriackiej słynącego z bezkompromisowości i zamiłowania do naturalizmu Ulricha Seidla. – Gorąco traktujemy i dosłownie – jako żar, i metaforycznie – np. jako oddanie relacji między bohaterami – mówi Skiba.
Na sobotę zaplanowano pokaz filmu „Harry Angel” Alana Parkera, a na niedzielę „Barton Fink” braci Coen. Podczas kolejnych weekendów filmom czasami towarzyszyć będą koncerty. W połowie lipca wystąpi No Means No, a później ParisTetris i Katarzyna Nosowska. Spotkania na leżaku to również propozycja kina działającego pod mostem Łazienkowskim. W piątek odbędzie się tutaj pokaz czterech dokumentów studentów Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Będzie wśród nich m.in. wielokrotnie nagradzany ,,PRL de LUXE” Edyty Wróblewskiej o wycieczkach po Krakowie śladami po dawnym ustroju. Prezentację poprzedzi fotokast ,,Autyzm” Dariusza Golika z Agencji Fotorzepa. Przez cały tydzień, z wyjątkiem poniedziałków, działa Filmowa Stolica Lata. To rozpoczęty 1 lipca cykl projekcji w stołecznych parkach i na skwerach. – W każdym z tych miejsc pokazujemy filmy o innej tematyce – zaznacza Adam Warzyszyński z Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej, organizator. – Proponujemy m.in. komedie i filmy muzyczno-taneczne. Nowością jest blok poświęcony kinu niezależnemu w Ogrodzie Saskim. [i]Gorące Kino.Lato, Warszawa, ul. Jazdów 2, rezerwacje: tel. 022 628 12 71 wew. 160, bilety: 12 zł, piątek (3.07) – niedziela (5.07), godz. 22, KinoMost, Cypel Czerniakowski (pod mostem Łazienkowskim), wstęp wolny, piątek (3.07), godz. 22[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA