fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Ulewa nie zagroziła festiwalowi Open’er

Heineken Open’er Festival na gdyńskim lotnisku Babie Doły (2008)
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Nawałnica nad Gdańskiem. Skarpa osunęła się na tory kolejowe. Kilkadziesiąt pociągów miało opóźnienia
Gwałtowny deszcz spowodował obsunięcie się na tory remontowanej skarpy kolejowej. W pociągach utknęli podróżni jadący przez Gdańsk nad morze, a także na rozpoczynający się dzisiaj w Gdyni festiwal Open’er.
Po południu w szczytowym momencie korek pod Gdańskiem osiągnął 20 pociągów. Potem składy zaczęły kursować wahadłowo, ale wciąż były opóźnione. Częściowo zalany był też gdański dworzec kolejowy. Ucierpiały również archiwa. Na ulicy Nowe Ogrody, przy której znajdują się urząd miejski, komenda policji i sąd, stało pół metra wody. W tych instytucjach zostały zalane piwnice i przechowywane tam dokumenty.
Na szczęście deszcz nie wyrządził szkód na Babich Dołach. W tym roku organizatorzy Open’era spodziewają się ok. 60 tysięcy widzów. Wczoraj namiotowe pole zaczęło się już zapełniać. – Ulewa w niczym nie przeszkodziła – relacjonuje z terenu festiwalu Sławomir Wikariak, dziennikarz “Rz”. – Zrobiła się tylko atmosfera tropikalna, bo jest mokro i bardzo gorąco. Problemy mieli wczoraj podróżni na Warmii i Mazurach. Na tory runęły drzewa. Utknął jeden z pociągów relacji Olsztyn – Czerwonka. Na Dolnym Śląsku 25 osób ewakuowano z dwóch miejscowości koło Jeleniej Góry, a w powiecie kamiennogórskim zamknięto podmytą drogę krajową nr 5. Ulewy odcięły od świata dwie miejscowości w powiecie wałbrzyskim: Głuszycę i Jedlinę-Zdrój. Nawałnice przeszły też w okolicach Kętrzyna, Węgorzewa i Giżycka. Strażacy apelują, by nie parkować samochodów pod drzewami.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA