fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Komfort można zaprogramować w każdym mieszkaniu

Życie Warszawy
Nowoczesne systemy grzewcze, przeznaczone do mieszkań i domów, obejmują możliwość pełnej regulacji ustawień temperatury.
Związane jest to nie tylko z coraz bardziej zaawansowanymi technologiami sterowania komfortem cieplnym, ale również z tendencją do oszczędnego zarządzania energią i kosztami eksploatacji urządzeń.
Sterowniki pozwalają gospodarować ciepłem we wnętrzach mieszkań i domów, oszczędzając przy tym nawet 30 proc. energii. Zwrot kosztów zakupu regulatora widoczny jest już po pierwszym sezonie użytkowania. Za wyborem sterowników tego typu przemawia ich łatwy montaż oraz dostosowanie do wszelkiego typu ogrzewania spotykanego w budownictwie (gazowego, elektrycznego, wodnego, węglowego). Instalując sterowniki temperatury, w stosunkowo krótkim czasie, już w trakcie pierwszego sezonu użytkowania, realnie minimalizujemy koszty zakupu urządzenia i jego montażu.
Praca regulatorów opiera się głównie na programowaniu ustawień ich funkcjonowania. Regulując poziomy temperatury, utrzymujemy jej pożądane wartości nie tylko z punktu widzenia naszego komfortu, ale także nie obciążamy instalacji grzewczej czy klimatyzacyjnej. Optymalnie dobrana temperatura wewnątrz pomieszczenia, inna w dzień, inna w nocy, to mniejsze zużycie prądu i ograniczenie utraty uwalnianego niepotrzebnie ciepła. Na rynku dostępne są regulatory komunikujące się z piecami grzewczymi lub klimatyzatorami drogą radiową. W ten sposób eliminujemy potrzebę prowadzenia instalacji w ścianach. Jeśli jednak jesteśmy na etapie remontu bądź kupna i urządzania nowego mieszkania, powinniśmy przemyśleć montaż równie zaawansowanych sterowników przewodowych. Rodzina regulatorów skupia szeroką gamę sterowników dopasowanych do potrzeb użytkownika. Decyzję o zamontowaniu sterownika ciepła we własnym mieszkaniu czy domu, możemy podjąć w każdej chwili. Warto pomyśleć nad tym właśnie u schyłku lata, jeszcze przed sezonem grzewczym. Wtedy to, wraz z nadejściem jesiennych chłodów, będziemy cieszyć się ciepłem utrzymującym się we wnętrzach naszego mieszkania. Regulatory ciepła sprawdzają się także jako sterowniki klimatyzacji, warto wyposażyć w nie mieszkanie lub dom już wiosną, zanim nadejdą największe letnie upały.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA