fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Microsoft i Agora łączą siły w Internecie

Michał Kostrzewa, dyrektor polskiego oddziału MSN podczas konferencji z okazji startu portalu msn.pl 24 czerwca 2008
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Portal Gazeta.pl łączy się z MSN. Współpraca z Agorą ma zwiększyć popularność uruchomionej rok temu polskiej wersji portalu Microsoftu, która nie spełniła oczekiwań
Microsoft, właściciel MSN, jednego z najpopularniejszych na świecie portali internetowych, poinformował o podpisaniu porozumienia z Agorą SA, wydawcą "Gazety Wyborczej" i właścicielem portalu Gazeta.pl.
Zgodnie z umową MSN.pl, polska wersja portalu Microsoftu, która zadebiutowała rok temu, zniknie z sieci. W jego miejsce pojawi się MSN.gazeta.pl. Treści do nowego portalu będzie dostarczać Agora. Internauci chcący odwiedzić witrynę MSN.pl będą automatycznie przekierowywani do nowego portalu.
Zawartość z Gazety.pl i innych powiązanych z nią serwisów zostaną także zintegrowane z Windows Live Messenger, komunikatorem internetowym Microsoftu. Umowa między firmami przewiduje też, że Agora SA będzie miała wyłączność na sprzedaż powierzchni reklamowej we wspólnych produktach.
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz" nowy portal MSN.gazeta.pl ma ruszyć jesienią. Agora i Microsoft nie podały wartości podpisanej umowy.
Podpisując porozumienie z Agorą Microsoft przyznał, że uruchomiony rok temu portal MSN.pl nie spełnił oczekiwań. Według zapowiedzi miał konkurować z najsilniejszymi portalami horyzontalnymi (ogólno tematycznymi).
Wg. marcowej edycji badania Megapanel PBI/Gemius MSN.pl zajmował dopiero 20. pozycję w rankingu najpopularniejszych witryn w polskiej sieci (niecałe 3 mln realnych użytkowników w marcu). Gazeta.pl Agory zajęła 8. miejsce (7,6 mln realnych użytkowników).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA