Dobę można rozpoczynać różnie

Czy tę samą dobę pracowniczą trzeba kontynuować przez siedem kolejnych dni tygodnia, poczynając od pierwszego dnia pracy?
[b]Nie.[/b] Doba pracownicza to 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której pracownik rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. Wynika tak z art. 128 § 3 pkt 1 kodeksu pracy. Nie ma jednak przeszkód prawnych, by w poszczególnych dniach pracy doba rozpoczynała się w innych godzinach. Przykładowo w poniedziałek zatrudnieni mogą rozpoczynać pracę o godzinie ósmej, a we wtorek o dziewiątej. Trzeba tylko pilnować, by godzina rozpoczęcia pracy w dniu następnym nie była wcześniejsza niż w dniu poprzedzającym.
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL