Media i internet

Radio Zet szuka nowego szefa

Robert Kozyra zwolnifotel prezesa i redaktora naczelnego Radia Zet
Nie oznacza to jego odejścia z firmy. Kozyra pozostanie w koncernie Eurozet. Od września wejdzie do jego zarządu, gdzie będzie odpowiadał za projekty rozwojowe grupy, która planuje ekspansję na rynku telewizyjnym i multimedialnym.
W czerwcu Radio Zet ogłosi konkurs na nowego dyrektora programowego. Do czasu jego wybrania Kozyra będzie pełnił dotychczasowe funkcje. Zetka nie będzie jednak szukać nowego prezesa. – Prezesem Radia Zet będzie pani Monika Bednarek, prezes grupy Eurozet – mówi „Rz” Anna Mikosz z działu PR Radia Zet. [wyimek]16,3 proc. wyniosła słuchalność Radia Zet w okresie luty – kwiecień 2009 r. według badań Radio Track [/wyimek]
Kozyra był prezesem Radia Zet od października 2000 roku, a obowiązki dyrektora programowego Zetki pełnił od 1995 roku, potem został redaktorem naczelnym radia. Nieoficjalnie rynek spekuluje, że zmiany mogły zostać wymuszone przez niesatysfakcjonujące wyniki słuchalności Radia Zet. Według najnowszych badań Radio Track obejmujących okres luty – kwiecień udział Radia Zet w ogólnopolskim rynku słuchalności wynosił 16,3 proc. (rok wcześniej 18,9 proc.), a konkurencyjny RMF FM, z wynikiem na poziomie 27 proc., po raz kolejny zwiększył dystans do Zetki. Eurozet nie podał jednak powodów zmian. Nie chce ich też komentować Marek Dworak, prezes spółki Broker FM, do której należy radio krakowskie RMF FM. – Ciekawa wydaje mi się natomiast forma powołania nowego dyrektora poprzez konkurs – czegoś takiego dotychczas na rynku komercyjnych rozgłośni nie było – mówi „Rz”.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL