Telewizja

Oaza spokoju w nieobliczalnym świecie

Dom z piasku i mgły
Materiały Promocyjne
Najpierw była powieść Andre Dubusa III – historia samotności i wyobcowania, opowieść o byciu imigrantem w obcym kraju i o tym, jak można zrządzeniem losu zostać imigrantem we własnej ojczyźnie, którą zekranizował Vadim Perelman.
Tytułowy, niewielki dom wybudował przed laty ojciec Kathy (Jennifer Connelly), młodej kobiety rozpaczliwie walczącej z narkotykami i alkoholem. Opuszczona przez męża, nieprzywiązująca wagi do szczegółów, staje się ofiarą biurokratycznej pomyłki. Niezapłacenie w terminie niewysokiego podatku powoduje natychmiastową eksmisję i sprzedaż jej jedynego dobra na państwowej aukcji.
Dom kupuje dystyngowany pułkownik Behrani (Ben Kingsley – nominacja do Oscara), niegdyś, ekspert lotniczy, bliski współpracownik szacha Iranu, choć żona (Shohreh Aghdashloo – nominacja do Oscara) w złości wypomina mu związki z policją polityczną. Po upadku monarchy udało mu się uciec wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Stara się cały czas zachować dawny status, dobrze wydać córkę za mąż, teraz gromadzi fundusze na studia syna. Tylko jego żona wie, co się za tym kryje. Że w dzień kładzie asfalt na autostradzie, a nocą sprzedaje piwo i cukierki w małym sklepie. [i]Sobota | Dom z piasku i mgły
0.45 | TVP 1 | Dramat obyczajowy. USA, W. Bryt. 2003[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL