Biznes

Kadrowe zmiany w zarządach spółek grupy PZU

Jutro stanowisko straci Krzysztof Mastalerz, prezes PZU Asset Management. Ta spółka zarządza aktywami całej grupy PZU
Kadencja Krzysztofa Mastalerza kończy się 20 maja, a rada nadzorcza PZU Asset Management nie zdecydowała się wybrać go na następną kadencję. Zastąpi go Piotr Górlawski, szef TFI PZU, który zachowa również dotychczasową funkcję.
Jak informuje rzecznik Grupy PZU Michał Witkowski, kandydatura Mastalerza na inne stanowisko w grupie nie jest rozpatrywana. Przedstawiciele innych firm nieoficjalnie podkreślają, że PZU rozstaje się z jednym ze swoich prezesów ze względu na jego zbyt wygórowane ambicje. Miał on aspirować nawet na stanowisko szefa całej grupy.
[wyimek]24 mld zł wynosi obecnie wartość środków zarządzanych przez PZU Asset Management[/wyimek] Michał Witkowski ucina takie spekulacje. – Wybór kandydata został dokonany na podstawie oceny kompetencji – podkreśla. Obecnie w zarządzaniu PZU AM znajdują się aktywa o wartości ok. 24 mld zł. To najwięcej na rynku. Prawie 50 proc. z tej kwoty stanowią aktywa PZU SA, ok. 40 proc. – PZU Życie SA, a tylko 10 proc. – TFI PZU. Piotr Górlawski oceniany jest jako wyważony i doświadczony finansista. Zmiana na stanowisku prezesa AM to niejedyna roszada kadrowa w grupie.Wiceprezes PZU AM Piotr Broda został też wiceprezesem TFI PZU. Tym samym zarządy obu spółek składają się z dwóch tych samych osób, a nie jak dotychczas – z pięciu różnych. Firma tłumaczy to optymalizacją struktury zarządzania w grupie. Ale to także budowanie struktury pod planowane przeniesienie aktywów Asset Management do TFI PZU. Ma to nastąpić, jak informuje Witkowski, jeszcze w tym roku. – Po takim ruchu TFI PZU stanie się największym graczem na rynku – mówi Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL