fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Giełda karze Drągowskiego za gigantyczny wzrost

www.dragowski.pl
Po ponad 20 proc. wzroście na piątkowej sesji akcje pośrednika nieruchomościami znów zostały zawieszone. Tym razem do 13 maja
Później notowania spółki zostaną przeniesione do systemu notowań jednolitych (w nich kurs spółki jest ustalany dwa razy w ciągu dnia) - podała GPW.
Jako powód decyzji podano wysoką zmienność kursu spółki, a zarząd giełdy zdecydował się na ten ruch by chronić "interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu."
O spółce AD Drągowski zrobiło się głośno pod koniec marca. Wtedy rozpoczęły się gigantyczne wzrosty notowań firmy. Jedną z przyczyn wzrostu był fakt, że prawie wszystkie akcje spółki znajdują się w rękach rodziny Dragowskich, co powoduje, że niewielkimi zleceniami można było kształtować kurs spółki.
Pomimo zainteresowania Komisji Nadzoru Finansowego gigantycznym wzrostem nie wykryto przesłanek, które pozwalałyby postawić komuś zarzuty manipulacji kursem giełdowym.
Akcje Drągowskiego od 23 marca (mimo, że przez cały kwiecień były zawieszone) zyskały ponad 1500 proc. Najbliższe notowania pośrednika w obrocie nieruchomościami zgodnie z uchwałą giełdy odbędą się 14 kwietnia. Wtedy okaże się czy podjęta działania zatrzymają wzrost notowań Drągowskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA