Mieszkaniowe

Ceny ofertowe w dół o 3,5 proc.

Rzeczpospolita
• W kwietniu, w stosunku do maja, średnie ceny ofertowe używanych mieszkań w Warszawie spadły o 3,5 proc. Według portalu Oferty.net średnia stawka dla całej Warszawy wyniosła w poprzednim miesiącu 8853 zł za mkw. Wyjątkiem jest Rembertów, który zanotował minimalny wzrost średniej ceny wynikający ze wzrostu podaży na rynku wtórnym ofert sprzedaży mieszkań z nowych inwestycji.
• Jest to kontynuacja trendu, który obserwujemy od ubiegłego roku, i można się spodziewać, że ceny ofertowe będą jeszcze spadać – komentuje Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net. Zdaniem analityka sygnałem zwiastującym zmianę sytuacji będzie zmniejszenie się różnicy między cenami ofertowymi a transakcyjnymi. Obecnie wynosi ona około 10 proc. • W ciągu ostatniego kwartału średnie ceny ofertowe w Warszawie spadły o 3,1 proc., a w ciągu ostatniego roku o 7,6 proc.Nadal najdrożej jest w Śródmieściu – średnia cena za mkw. mieszkania na rynku wtórnym wynosi 11, 5 tys. zł. Na drugim miejscu uplasował się Żoliborz z 9675 tys. zł za mkw., na trzecim z minimalną różnicą – Mokotów, gdzie średnia cena wynosi 9629 zł za mkw., na czwartym – Ochota z ceną 9276 zł za mkw. i na piątym Wilanów – 9014 zł za mkw.
• Na drugim biegunie znalazły się dzielnice najtańsze – Wesoła z 6986 zł za mkw., Białołęka z 7223 zł za mkw., Targówek z 7270 zł za mkw., Rembertów z 7520 zł za mkw. i piąty od końca Wawer – z 7538 zł za mkw. W środku stawki znalazły się takie dzielnice, jak Wola, Ursynów, Włochy, Bielany, Bemowo i obie Pragi, gdzie średnie ceny za mkw. wahają się od 7,5 do 9 tys. zł za mkw.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL