• 21.07.2018

Czy pieniądze za usługę firmy można pobrać na konto osobiste?

[b]Właśnie rozpocząłem działalność gospodarczą. Mam następujące pytanie. Jako że dopiero zarejestrowałem działalność nie posiadam jeszcze firmowego rachunku bankowego. Jednocześnie chciałbym wykonać już usługę. Czy płatność za tę usługę mogę przyjąć na konto osobiste?[/b][b]Tak.[/b] Jak wynika z art. 22 ustawy o [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=D5CA2F2751454AA1841B7485D555B862?id=236773]swobodzie działalności gospodarczej [/link]mówi "dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy (...)", nie ma jednak przymusu by był to rachunek firmowy.Więcej na ten temat w artykułach:[i]- "[link=http://www.rp.pl/artykul/55861,59244_Podatki_i_skladki_niekoniecznie_z_firmowego_konta.html]Podatki i składki niekoniecznie z firmowego konta[/link]",- "[link=http://www.rp.pl/artykul/55861,267411_Banki_zarabiaja_na_niewiedzy_przedsiebiorcow.html]B...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL