fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

W jakim banku zdeponować oszczędności na trzy miesiące

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Warto udać się do AIG Banku oraz Getin Banku. Tam stałe oprocentowanie wynosi 6,6 i 6,5 proc. w skali roku. Znacznie więcej oferują spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe – nawet 9 proc.
W wielu bankach stałe oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej mieści się w przedziale 6 – 6,5 proc. w skali roku. Zmienne jest znacznie niższe. Tylko Euro Bank proponuje 6 proc. W innych odsetki ledwie przekraczają 4 proc.
W wielu instytucjach oprocentowanie zależy od wysokości depozytu. Lokując dużą kwotę z reguły można liczyć na odsetki wyższe o nie więcej niż 0,5 pkt proc.
W ofertach banków coraz częściej pojawiają się specjalne produkty dla tych, którzy gotowi są spełnić dodatkowe warunki. Na przykład w Getin Banku oprocentowanie depozytu trzymiesięcznego będzie wynosiło 6,5 proc. w skali roku, jeśli otworzymy konto, na którym średnie saldo miesięczne będzie wynosiło minimum 1 tys. zł.
ING Bank Śląski proponuje osobom, które mają w banku Otwarte Konto Oszczędnościowe, trzymiesięczną Lokatę Ekstra Premia 5. Od 4 maja jej stałe oprocentowanie wynosi 5 proc. w skali roku.
Aby skorzystać z trzymiesięcznej lokaty o oprocentowaniu 7 proc., znajdującej się w ofercie Banku DnB Nord, trzeba założyć lokatę roczną ze stawką 5,5 proc. Na krótszym depozycie może być nawet dwa razy więcej pieniędzy niż na dłuższym. Minimalna kwota zgromadzona na obu lokatach to 15 tys. zł. Bank proponuje też trzymiesięczny depozyt z odsetkami 8 proc. w skali roku dla osób korzystających z kredytów hipotecznych.
Wysokie oprocentowanie oferują spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Ale w przypadku SKOK trzeba wpłacić wpisowe, wykupić udział i wnieść wkład. W sumie na wszystko należy przeznaczyć przeciętnie około 100 zł (część tych wydatków zostanie zwrócona przy wypisywaniu się z kasy; na pieniądze trzeba będzie trochę poczekać). Jeśli ktoś chce ulokować oszczędności jednorazowo, cała operacja nie będzie się opłacać. Niektóre SKOK zwalniają z tych obowiązków osoby zamierzające tylko zdeponować pieniądze (niekorzystające z innych usług), ale wtedy na ogół oferują niższe oprocentowanie.
masz pytanie, wyślij e-mail do autora
[mail=a.ogonowska@rp.pl]a.ogonowska@rp.pl[/mail]
[ramka][link=https://grafik.rp.pl/grafika2/307180]Zobacz oferty lokat o oprocentowaniu stałym, zmiennym i oferty SKOK-ów[/link][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA