fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowe starcie na linii Telekomunikacja – UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej grozi operatorowi karą, jeżeli ten nie obniży cen połączeń na komórki
– Telekomunikacja Polska ma do 1 kwietnia obniżyć ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki, jakie płacą jej klienci instytucjonalni – orzekł w piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej. Szykuje się więc kolejny konflikt z narodowym operatorem, ponieważ TP zapowiada, że nie planuje obniżek już na samym początku kwietnia.
Według urzędu TP ma obowiązek obniżki cen detalicznych, skoro na mocy decyzji urzędu spadły ceny hurtowe, jakie wszyscy operatorzy płacą za realizację połączeń do sieci komórkowych. Rzeczywiście, TP sama już obniżyła ceny w taryfach dla klientów indywidualnych. W kolejce czekają jeszcze taryfy dla firm. Trwa procedura ich zatwierdzania przez UKE (TP musi przedstawiać nowe cenniki do akceptacji). Jednak operator uważa, że nie wiążą go żadne ścisłe terminy wprowadzenia tych cenników do użytku. Im dłużej TP stosuje stare cenniki, tym więcej zarabia. Tymczasem nie jest pewne, w jakim czasie UKE ma prawo wymagać od operatora zmiany cenników.
Formalnie za zawyżanie cen usług UKE mógłby ukarać operatora karą w wysokości 3 proc. rocznych przychodów, co się jednak jeszcze nie zdarzyło w historii dwuipółletniej wojny operatora z urzędem. Anna Streżyńska, szefowa UKE, mówi, że w tym przypadku urząd nie myślał jeszcze o wysokości kary.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA